hiburim - הרצאות
ג'ון ג'יקובס - מרצה בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון  
 
   
 

 הרצאות


מה יהרוג אותך קודם – חיידק רע או רגש שלילי
מערכת היחסים בין הנפש לגוף הדוקה הרבה יותר ממה שנדמה לנו. בהרצאה מרתקת ומבוססת מדע, המשלבת ניסיון קליני עשיר, יוצגו הקשרים הביולוגיים בין הפסיכולוגיה והפיזיולוגיה שלנו וכיצד הם משפיעים על ההתפתחות כאב וחולי. בהרצאה נלמד למה כדאי ומה צריך לעשות כדי לשחרר את השפעתו השלילית של מטען רגשי המזיק לבריאות, במטרה לסייע להחלמה גופנית, גם כשמדובר במחלות כרוניות ומחלות קשות. 
 

גיוס כוחות נפש להחלמה
התמודדות עם מחלה קשה דורשת לא מעט כוחות נפש. בפועל, דווקא במצבים אלה, בהם אנחנו זקוקים לכל טיפת כוח נפשי אפשרי, עולים ומשתלטים רגשות שליליים כמו פחד, חרדה, ייאוש, דאגה אשמה ועוד, המחלישים את כוחות הריפוי העצמיים שלנו. בהרצאה נגלה איך לצמצם רגשות שליליים ואיך לגייס את כוחות הנפש הנדרשים במטרה למקסם את יכולת הריפוי העצמית של הגוף.
 

הסיפור הפנימי
לכולנו סיפורים פנימיים על האיכויות והיכולות שלנו, במה אנחנו טובים ובמה אנחנו כושלים, שאוהבים אותנו או מתנכלים לנו, שהחיים קשים, מרתקים, מאכזבים או מפתיעים. למרות שבדרך כלל הבסיס העובדתי בסיפורים הפנימיים דל, קטעי הפרשנות האלה מצטרפים לסיפור שהופך להיות הזהות שלנו,והבסיס לכל התוצאות שלנו בחיים – כולל מצבנו הגופני. "יהיה בסדר, אני אצליח", "אין לי ספק שאעבור את המשבר הזה" או "אני לא שווה", "אני לא ראויה לאהבה" או "אין לי סיכוי לקבל את המשרה", בשני המצבים הסיפור הפנימי הוא מרכיב משמעותי בהתפתחות חולי וכאב. בהרצאה נלמד איך מזהים ואיך משנים את הסיפור הפנימי הקיים במטרה לסייע לתהליכי החלמה גופניים
 

למה אנשים לא נרפאים?
למרות סכומי העתק המושקעים במחקר ופתוח רפואי, שכיחות התחלואה רק עולה. בהרצאה מרתקת נגלה מהם המנגנונים הסמויים הגורמים לריבוי תחלואה ואיך אפשר להפוך את המגמה באמצעות מודל ריפוי הפועל באמצעות ריפוי עולמו הפנימי של האדם.  
 

בריאות מגדריתמה בין נורמות ומודלים תרבותיים לתחלואת נשים
הרצאה פרובוקטיבית, חדשנית ומעוררת מחשבה המציגה קשר בין תהליכים חברתיים ותרבותיים לעלייה בתחלואת נשים. ההרצאה מסבירה איך פתרון קונפליקטים רגשיים ומגדריים מובהקים עשוי לתרום לצמצום התחלואה של נשים. בהרצאה תלמדי איך התפיסה העצמית שלך, הדרך בה את חווה את עצמך כאישה בחברה וקונפלקטים בין משפחה לקריירה עלולים להשפיע על הבריאות שלך ומה את יכולה לעשות כדי לייצר בריאות גופנית ורגשית.

 

זה לא מה שאתה אוכל -  זה מה שאוכל אותך - נגמלים מאכילה רגשית
אכילה רגשית – מגיפה עולמית ואחד האתגרים הבריאותיים הגדולים והנפוצים בעולם המערבי. בהרצאה מרתקת, המבוססת על מחקרים מדעיים וניסיון קליני רב, יוצגו הקשרים הפיזיולוגיים והפסיכולוגים בין אוכל ורגשות, איך השמנה ממסכת רגשות כמו חוסר ביטחון עצמי, פחד מאינטימיות, קושי לשים גבולות, קושי לווסת עומסים ולחצים ועוד, ואיך כל אחד יכול ליצור מערכת יחסים בריאה עם אוכל, בעזרת נוסחת "נהנתת" -  5 כללי ברזל ו7 כלים פרקטים פשוטים ואפקטיביים להתמודדות בריאה עם רגשות שליליים ושמירה על איזון פנימי, בלי להזדקק לפיצוי ונחמה באוכל.

 

מתיידדים עם סטרס
סטרס הוא חלק אינטגרלי מהחיים המודרנים ויחד עם זה הוא גורם מספר 1 בתחלואה ותמותה במאה ה- 21. סטרס הוא אחד הגורמים המרכזים בהתפתחותן של מחלות אקוטיות וכרוניות והינו גורם מרכזי בירידה בביצועים אישיים ותפוקה במקום העבודה. הסדנה מקנה מגוון כלים פרקטים לנהול סטרס, במטרה לשמור על רמות תפקוד ותפוקה וכדי למזער נזקים בריאותיים פוטנציאלים. הפעילות משלבת חומר תיאורטי והתנסויות מעשיות.

 

היבטים רגשיים נפוצים במחלות ספציפיות
הרצאות אלה מתייחסות להיבטים הרגשיים האוניברסליים והאינדבדואלים האופיינים לחולים במחלות ספציפיות. ניתן להזמין הרצאה המיועדת לקבוצות אוכלוסיה הסובלת גם ממחלות שיאנן מופיעות ברשימה.
מחלת הסרטן
סרטן שד
סרטן ראות
סרטן מעיים
פיברומיאלגיה
אנדיומיטריוזיס
לחץ דם גבוה
מחלות דרכי עיכול  


     
 
 
 
 
 
 
 
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים