hiburim - האם אפשרי שחומר מכיל מידע?
   
 
   
 

 האם אפשרי שחומר מכיל מידע?

בטח שאלתם את עצמיכם לפחות פעם אחת בחייכם, למה אירועי חייכם מתרחשים, למה אתם סובלים מהסימפטומים הגופניים הספציפיים מהם אתם סובלים ועוד כל מיני שאלות שקשורות ל"למה החיים שלכם נראים כמו שהם נראים". התשובות לשאלות האלה מגוונות ולקוחות מתוך דיסציפלינות רבות כמו פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, תיאולוגיה, דת, מדע ועוד. אני רוצה להציג בפניכם את הרעיון שכל התשובות שאתם מחפשים נמצאים בתוך המבנים האנטומיים של הגוף.

עפ"י הגישה ההוליסטית האדם מורכב מארבעה גופים. הגוף הפיזי הוא המיכל החומרי המכיל את כל שלושת הגופים המטה-פיזיים האחרים;הגוף המנטאלי, הרגשי והרוחני. לכל גוף תפקוד ותודעה (השקפה) אופייניים המתנהלים בכפוף לעקרונות וחוקים מוגדרים וברורים. הבנת מערכת היחסים העדינה בין הגופים האלה הינו מרכיב מרכזי בתהליכי ריפוי הוליסטיים.

הגוף הפיזי פועל בכפוף לחוקי החומר. יש לו מסה, משקל ונפח אותם ניתן למדוד. יש לו גם צבע, ריח, מוליכות חשמלית, קושיות, ונקודות רתיחה וקפיאה דחיסות וכו'. הוא מושפע מזמן ומרחב ולכן מזדקן ומת.

את הגוף המנטאלי והרגשי ניתן להעריך באמצעות הערכות פסיכולוגיות או ניירולוגיות. לכל אחת משיטות ההערכה האלה מערכת פרמטרים הקובעים את רמת ואיכות התפקוד.
הגוף הרוחני הינו גוף לא גשמי המתקיים במקביל לגוף הפיזי ונקרא "כוח החיות" או "כוח החיים". (The vital force ). בהגדרה, בהיותו לא גשמי הוא רוחני. הגוף הרוחני נשלט ע"י חוקי האנרגיה וניתן להעריך את תפקודו רק ע"י הבנת חוקים אלה.

ממצאים מדעיים בתחום פיזיקת הקוונטים ותיאוריית הקוורקס (Quarks ) מראים שבבסיסו, חומר הינו מערבולות דינמיות של אנרגיה. תיאוריות אלה טוענות שלפני המפץ הגדול היקום היה שדה קוונטי אינסופי, כלומר שדה אנרגטי אינסופי. המפץ הגדול שינה היבטים מסוימים בשדה הזה, מה שגרם לחלק מהאנרגיה להתגבש וליצור חומר.

הגוף הרוחני הוא זה המפיח חיים בחומר. הגוף הפיזי אינו מסוגל לתפקד או לחוש ללא נוכחות כוח החיים. בהעדר הגוף הרוחני, הגוף הפיזי אינו יותר מערמת רקמות ואיברים.
כוח החיים נמצא בכל מקום וממלא כל חלל, למרות שאין לו מסה או צורה.

תכונות כוח החיים:
1. אינסופי, קוסמי וראשוני.
2. דינמי וחודר לכל חומר.
3. נמדד בויברציות או תדרים.
4. בעל כוח מגנטי אך מושך רק אנרגיה שנמצאת בטווח התדר של עצמו.
5. מכיל מידע.
6. נשלט ע"י חוקים של רסונאנס ודיסונאנס.המידע המצוי בכוח החיים מאוחסן כתבניות אנרגטיות ואינו זמין בצורה הזו. מכיון שהגוף הרוחני שוכן בתוך הגוף הפיזי, ברמה הפיזית, המידע מאוחסן בתוך תאי ורקמות הגוף. שני הגופים האלה מחוברים במהותם לכן דבר המשפיע על הגוף הרוחני, משפיע גם על הגוף הפיזי.

ישנם שני סוגים בסיסים של מידע. הסוג הראשון הוא מידע ראשוני המתייחס ל"עצמי" ולפוטנציאל הגלום בו. המידע הזה בא לידי ביטוי רק במידה בה אנחנו מודעים לגרעין ה"עצמי" ועד כמה אנחנו חיים לפי האמת הפנימית שלנו. למרבה הצער, רוב האנשים חיים במגבלות החינוך, הנורמות וההתניות החברתיות –תרבותיות ולכן חווים רק במידה מועטה את הפוטנציאל האותנטי הקיים בתוכם.
היכולת לקבל מידע ראשוני זה מתוך ה"עצמי" תומכת בתהליכי גדילה וריפוי. גישה למידע הזה מאפשר להעיר פוטנציאל עצמי רדום ולהביא לידי ביטוי היבטים ב"עצמי" שקודם לא היו זמינים.

במושגים מעשיים המשמעות היא שעומדים לרשותך משאבים פנימיים רבים ומגוונים יותר ושאתה יכול להגשים את עצמך בצורות שקודם היו חסומות בפניך. החוויה שלך את עצמך ואת החיים מתרחבת ודרכים חדשות להיות מי שאתה ולממש את עצמך נפתחים בפניך. אתה מרחיב את מה שנתפס כאפשרי ואת מה שאתה מצליח להשיג ע"י הפעלת פוטנציאל שקודם היה רדום.

סוג המידע השני קשור לרישום ההתנסויות שאדם עובר במהלך חייו מהלידה ועד המוות הפיזיים, בתקופת חיים מסוימת. מידע זה יכול לחזק או להחליש את הגוף הפיזי אבל בשונה מהמידע הראשוני, ניתן לשחררו באמצעות תהליכי ריפוי אנרגטיים.

אירועים שליליים משמעותיים המאוחסנים בתוך הגוף, מפריעים לתפקודו התקין. עד שהמידע האנרגטי לא משוחרר, המידע ימשיך לשבש את התפקודים הגופניים ויאפשר התפתחות של חולי. לכן, זיהוי, עיבוד ושחרור מידע אנרגטי המצוי באיבר חולה, הינם היבטים חיוניים בתהליכי ריפוי.
ניתן לקבל מידע זה באמצעות טכניקות שונות המשתמשות במדיטציה ודמיון מודרך. הייתי עדה למקרים רבים בהם כאב נעלם באופן ספונטני, ברגע שהמידע הרלונטי שוחרר.
חזרה לשאלת הפתיחה- כן. חומר מכיל מידע.

המידע הזה משחק תפקיד מרכזי בחולי ובבריאות וביכולת שלנו להגשים את עצמינו כבני אדם שלמים ומתפתחים.

ניתן לקרוא עוד על תהליכי קבלת מידע באתר האור בתוכי:
www.jjacobshealth.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקבלת עותק בחינם לחצו כאן 

 
 
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים